“БСП е партията, която последователно се бори срещу режима на Борисов още от първите решения на ГЕРБ, които ощетяваха България” Това споделя Николай Аргиров, активист на левицата.
В тази статия ще научите:
- Ще научите коя партия се бореше срещу ГЕРБ във всичките правителства на Борисов.
- Ще си припомните какви са връзките между ГЕРБ и останалите големи партии.
През 2009г. ГЕРБ наложи рестриктивна икономическа политика, която възпря икономическия растеж, продължил и по време на световните икономическа и финансова кризи.
В следкризисните години, когато политиката на ГЕРБ ограничи растежа, доходите на българите изостанаха драстично от нивата на доходите в страни от Източна Европа, с които преди това имахме сходни показатели.
През последните 5 години БСП е единствената партия, която имаше капацитета да изготви алтернативен държавен бюджет и го предлагаше всяка година в Народното събрание. Почти всяка година обсъжданията на бюджета представляваха множество аргументи, представяни от депутатите от ПГ “БСП за България” и неаргументирано, мълчаливо гласуване от страна на мнозинството, водено от ГЕРБ.
Къде бяха останалите политически субекти по време на режимите на Борисов?
ИТН представлява развитието на една бизнес организация, която разширявайки дейността си влезе в политиката.
През 2009г. Шоуто на Слави представяше Бойко Борисов като герой, който заслужава доверието на народа, въпреки липсата на реална политическа платформа. През годините на режима на Борисов, шоуто усмиваше всички политически опоненти на ГЕРБ.
ИТН пое ангажимента да се бори с мафията. След изборите на 04.04. и 11.07. Слави Трифонов отказа да се включи в АнтиГЕРБ коалиция, която да разчисти държавата от влиянието на Борисов.
Демократична България представлява обединение на политици, които вече са били част от управленията на ГЕРБ.
Основната партия в обединението е ДСБ, която беше лидер и на предишната си коалиция “Реформаторски блок”. Благодарение точно на подкрепата на Реформаторския блок се състоя управлението на режима “Борисов 2”.
Другата важна партия в обединението е с лидер Христо Иванов. Този човек беше министър на правосъдието в служебното правителство на Росен Плевнелиев. Същият отрича политики, които самият той е отстоявал по-рано.
Демократична България обяви политическа война на главния прокурор Иван Гешев, но те също отказаха да се включат в парламентарно мнозинство, което да го отстрани.
Продължаваме промяната е организацията на министрите Кирил Петков и Асен Василев.
Заявките на новите медийни звезди вече включиха възможността ПП да потърси подкрепа от ГЕРБ.
Връзките между ГЕРБ и новия политически проект могат да се проследят от времето, когато Росен Плевнелиев назначи Асен Василев за министър на икономиката, енергетиката и туризма.
Новата партия представя членовете си като почтени хора, като разчита на по-ниска политическа култура на избирателите си, които не знаят, че така или иначе депутатите от всички партии се заклеват да работят в интерес на България.